Nachází se v obci Rudník, která leží severně od Hostinného. Obec se dříve jmenovala
Heřmanovy Sejfy, do konce 2. sv. války s převahou německého obyvatelstva
se používal i název Hermannseifen. Obec Rudník se poprvé v pramenech objevuje
v r. 1241. Byla založena německými a českými přistěhovalci, kteří zde dolovali pod
svahy Černé hory rudy (Ag, Au, Fe, Cu).
Historie vaření piva v obci Heřmanovy Sejfy je doložena v druhé polovině 17. století, kdy panství patřilo rodu Valdštejnů. Nový pivovar byl vybudován v roce 1816 v prostorách zdejšího zámku majitelem Josefem Karlem ze Silbersteinu. Kromě pivovaru zde ještě vznikla vinopalna. Od roku 1880 vlastní Heřmanovy Sejfy plátenická rodina Klugů. Výrazné modernizace se pivovar dočkal roku 1888, kdy byl odkoupen Josefem Kluge. Ten postupně převedl výrobu z ruční na parostrojní. Byly zde vybudovány železobetonové kvasné nádrže, truhlárna na elektrický pohon, kompresorová chladírna a vlastní stáčírna piva. Nový hvozd pro výrobu sladu a zařízení varny dodala firma J. Martínka v Praze-Bubnech. Chladící zařízení dodala firma Linde.
V letech 1903–1926 činil výstav piva zdejšího pivovaru kolem 10 000 hl ročně, po výrazném poklesu v období první světové války výstav výrazně vzrostl až k 20 000 hl. Po roce 1945 byl pivovar znárodněn a začleněn do n.p. Hradecké pivovary. Výroba pivovaru zde byla nakonec zastavena v roce 1951. Další změna se týkala názvu samotné obce, kdy byla v roce 1952 přejmenována z Heřmanových Sejfů na Rudník. Připomeňme si ještě pro úplnost starý německý název pivovaru: Maschinen Bierbauerei – Malzerei Josef Kluge.
Po zrušení pivovaru začala v areálu "hospodařit" STS Lánov a místní JZD, což časem vedlo k postupné devastaci objektů. K další změně došlo až v roce 1992, kdy byl 20. ledna areál pivovaru prohlášen kulturní památkou. V současnosti je objekt v soukromém vlastnictví, dosud bez využití a nadále chátrá. V roce 2013 se objevily první iniciativy na záchranu rudnického pivovaru…